CAŁA PRAWDA O NADCIŚNIENIU

CAŁA PRAWDA O NADCIŚNIENIU
1 vote, 3.00 avg. rating (71% score)

Wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, że cierpi na nadciśnienie tętnicze, a tą przypadłością dotkniętych jest około 30 % Polaków. Tylko 7% naszych rodaków zdaje sobie sprawę jak groźne jest to schorzenie. Nieprawdą jest powszechna opinia, że na nadciśnienie chorują tylko ludzie z nadwagą lub wręcz otyłe. Nie jest to cała prawda, bo choroba ta może wystąpić u wszystkich, ale prawdą jest,że jeśli osoba otyła schudnie obniża się także jej ciśnienie krwi.
Jest to choroba, której nie da się całkowicie wyleczyć, ale w dużym stopniu można złagodzić jej skutki (rzucić palenie, zmienić dietą na bardziej zdrową; jeść więcej warzyw i owoców, ograniczyć tłuszcze zwierzęce), dobrze jest także zrzucić parę nadprogramowych kilogramów i dosyć regularnie, (chociaż co drugi dzień po pół godziny) zażywać aktywności fizycznej. Osoby, u których stwierdzono nadciśnienie tętnicze powinny mieć je stale pod kontrolą, to znaczy powinny nawet dwa razy dziennie je mierzyć i wyniki zapisywać, aby następnie przedstawić je lekarzowi prowadzącemu, aby dobrał odpowiednie dawki leków.
Konieczne jest także drastyczne ograniczenie spożywania soli kuchennej, która jest ogromnym sprzymierzeńcem tej choroby, potrafi zatrzymywać wodę w organizmie, co powoduje wzrost ciśnienia w naczyniach krwionośnych.

Pozostałe tematyczne wpisy o zdrowiu:

Slowa kluczowe: osb stopfire, szkiełkowanie kraków, Tynk silikonowy Lakma, Drepo zadaszenia tarasów, Gniewiński portal, etykiety inspekcyjne na zamówienie, Usuwanie owłosienia żary, Minikoparka Gorlice, armatura łazienkowa Apavisa, kostka fakturowana producent, blog początkującego elektronika

About author

Related Articles