Jak bezpiecznie korzystać ze słońca?

Jak bezpiecznie korzystać ze słońca?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_meydycna43.jpgKorzystanie ze słońca niesie za sobą dużo korzyści, między innymi piękną opaleniznę, lepszy humor, większą energię do życia oraz mocne kości. Aby cieszyć się słońcem bez szkody dla zdrowia należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim smarujemy skórę kremem z filtrem ochronnym dopasowanym do naszej karnacji. Blondynki o jasnej i wrażliwej cerze powinny zaopatrzyć się w kosmetyk z najwyższym  współczynnikiem ochrony SPF 50+. Taki sam trzeba stosować na miejsca szczególnie wrażliwe, które łatwo ulegają poparzeniu. Należą do nich usta, nos, szyja, stopy, miejsca między palcami i doły podkolanowe. Z kolei osoby o śniadej i ciemnej karnacji mogą znacznie dłużej przebywać na słońcu bez większych konsekwencji i krem z filtrem SPF 30 lub 40 w zupełności powinien sprostać wymaganiom skóry.
Zdrowie jest najważniejsze, dlatego musimy dodatkowo chronić głowę przed udarem słonecznym oraz ciało przed odwodnieniem. Wybierając się na plażę warto zaopatrzyć się w nakrycie głowy, lekkie i przewiewne ubranie, a także butelkę wody mineralnej, która najlepiej ugasi nasze pragnienie.

Pozostałe tematyczne wpisy o zdrowiu:

Slowa kluczowe: Szamba Betonowe Lesko, Tanie multiplikatory, kubota l3200 cena, ra nails lakier hybrydowy, Tynk silikonowy Lakma, vetrex okna bielsko biała, osb stopfire, Wiedzopedia, orienteering miejski na imprezę integracyjną, fluorokrzemian glinu, rozstępy biceps

About author

Related Articles