POLIPY ŻOŁĄDKA

POLIPY ŻOŁĄDKA
1 vote, 3.00 avg. rating (71% score)

Trizer - opinie i cena (5)Polipy w żołądku powstają w wyniku uwypuklenia się błony śluzowej do środka żołądka. Najczęściej takiemu uwypukleniu ulega niewielka cześć błony śluzowej, więc polip taki wygląda jak pogrubione fałdy żołądka w wyniku stanu zapalnego lub wrzodó1)w żołądka. Mogą powstawać w wyniku uszkodzenia ściany żołądka przez kwaśną treść pokarmowa, gdy zanika ochronna działalność śluzu.
Polipy żołądka mogą przekształcić się w łagodne gruczolaki, ale te niestety mają skłonność do przekształcania się w nowotwory złośliwe żołądka (prawie połowa gruczolaków przekształci się w raka złośliwego).
Na to schorzenie częściej chorują mężczyźni niż kobiety a najczęściej zdarza się to u osób, które skończyły już pięćdziesiąt lat i nie traktowały swego układu pokarmowego z należytym respektem: jadły zbyt tłusto i w diecie brakowało warzyw i owoców. Najczęściej polipom towarzyszą także zmiany zapalne i choroba wrzodowa spowodowana bakterią HELICOBACTER PYLORI.

Pozostałe tematyczne wpisy o zdrowiu:

Slowa kluczowe: vetrex okna bielsko biała, Minikoparka Gorlice, szycie firan kędzierzyn, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, zerwany triceps, rozstępy biceps, Drepo zadaszenia tarasów, Tanie multiplikatory, przesłony wodoszczelne, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, blog początkującego elektronika

About author

Related Articles