PRZESUSZONE OCZY

PRZESUSZONE OCZY
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)

stomatolog (3)Przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych, długie siedzenie przed telewizorem lub komputerem powoduje, ze oczy staja się przesuszone. Taka dolegliwość ma swoją nazwę- zespół suchego oka (w skrócie ZSO). Oprócz podanych już wyżej powodów przyczyniają się także do ZSO palenie papierosów, noszenie soczewek, stosowanie hormonalnej antykoncepcji a nawet przyjmowanie niektórych leków na nadciśnienie.
Przy ZSO oczy są suche, podrażnione, pieką i ma się wrażenie piasku pod powiekami oraz ciężkie powieki. Czasami można odczuwać światłowstręt i widzieć przez mgłę.
Rozwiązaniem tego problemu jest nawilżanie oczu. W aptekach jest wiele preparatów zastępujących łzy, ale najlepsze są te, które zawierają jak najwięcej kwasu hialuronowego, który jest składnikiem naturalnych łez.
ZSO można zapobiegać przestrzegając kilku podstawowych zasad: pracując przy komputerze należy, co pół godziny robić krótkie przerwy, mrugać, popatrzeć w dal; nawilżać powietrze, aby nie było zbyt suche; pić, co najmniej dwa litry płynów dziennie; nie włączać klimatyzacji, jeśli nie jest to absolutnie konieczne i nie zapominać o demakijażu oczu.

Pozostałe tematyczne wpisy o zdrowiu:

Slowa kluczowe: osb stopfire, baront schody, vetrex okna bielsko biała, plisy Oświęcim, trioxygen 5, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, Fotoodmładzanie żary, Fotoprzekaźnik Sick, kostka fakturowana producent, bcaa katowice sklep, tanie taxi legnica

About author

Related Articles